Eğitim Sistemi

Eğitim Sistemi


MATHAZONE FOREST – MATEMATİK ORMANI

Çocuklar, “Mathazone Forest–Matematik Ormanı” ile matematiği severek öğreniyor, matematik korkusu ortadan kalkıyor. Tek Ada Okulları Ada Koleji’nde miniklerimize matematik sevgisini kendi yarattıkları sistemle veriyoruz. Onlar için hayatın her anına etki eden bir Mathazone ormanı kuruyor; matematiği, sanatla, müzikle, oyunlarla bütün bir günün içerisine yayıyoruz. Çocuklar, Mathazone Forest karakterleriyle hem eğlenceli ve eğitici serüvenler yaşıyor, hem de öğrenmeyi gerçekleştiriyorlar.


ÇOCUKLAR NASIL ÖĞRENİYORSA ÖYLE ÖĞRETİYORUZ


Tek Ada Okulları’nda Bireysel Öğrenme Stillerine uygun eğitim uyguluyoruz. Öğrenmenin olduğu gibi öğretmenin de pek çok yolu vardır ilkesinden yola çıkarak, öğrencilerimizin en iyi öğrenme stilini belirliyor, çocuklar en iyi nasıl öğreniyorlarsa öyle öğretiyoruz. Okulumuzda çocuklar, kişisel özellikleri, öğrenmeye yönelik eğilimleri ve tercihleri dikkate alınarak eğitim görüyor. Tek Ada Okulları’nda öğrenmeyen öğrenci kalmıyor.


ANAOKULUNDA ÇİFT DİLLİ EĞİTİM


Çocuklar “Çift Dilli Eğitim Sistemi” ile erken yaşta ikinci bir dil ediniyor. Miniklerimiz için dil kazanımı ortamı yaratıyor; çocuklarımızın anaokulundan itibaren akademik, sosyal ve bireysel gelişimlerine önemli katkılar sağlıyoruz. Dil öğrenimi bilinçli bir süreçtir. Erken çocukluk döneminde verilen dil eğitimi ile, çocukların iletişim becerilerini güçlendiriyor, gelecek hayatta çok daha donanımlı bireyler olabilmelerinin yolunu açıyoruz.