Açı Anadolu Liseleri

Açı Anadolu Liseleri

Çocuklarınız, hayatlarının en önemli kararlarını lise döneminde veriyor!

Açı Anadolu Liseleri, çağdaş eğitim anlayışı ve kişiye özel öğretim modeliyle, öğrencilerin üniversiteye en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyor.
İzmir’in üç ayrı noktasında hizmet veren Açı Anadolu Liseleri’nde, çocuklarımızı istedikleri hedeflere ulaşmalarını sağlayacak nitelikte bir müfredat uygulanıyor. Gençlerimiz için güvenli ve başarılı bir gelecek ilkesiyle eğitim standartlarını her gün daha da yukarı taşıyan okullarda, birebir başarı takibi ve rehberlik hizmetleriyle, öğrencilerin bireysel eksiklikleri tamamlanıyor.

Hayatını eğitime adamış bir geleneğin adı olan Açı Anadolu Liseleri, 30 yıla dayanan tecrübesi, güçlü kurumsal yapısı, bilimsel eğitim anlayışı ve seçkin eğitim kadrosuyla Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak gençler yetiştiriyor.

NEDEN AÇI ANADOLU LİSELERİ?

Açı Anadolu Liseleri, çocuklarımızın aile, yaşam, sosyal hayat ve gelecekle ilgili sorumluluklarının oluşması için çalışır. Bir ömür kendi ayaklarının üzerinde durmasını sağlayacak mesleki eğitim için ihtiyacı olan okul yolunda başarıya ulaşmasını sağlar.

Okullarımızda başarı odaklı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Çocukların ders programları, ders çalışma saatleri ve aktiviteleri bu sisteme göre programlanmaktadır. Çocuklar bireysel özelliklerine göre rehberlik hizmetleri alır ve öğrenciye özel motivasyon teknikleriyle sınavlara hazırlanır.

Öğrencilerin; yükseköğretime, mesleğe ve hayata, temel değer ve becerilerini kazanarak hazırlanması sağlanır.  Ders dışı gelişim alanlarında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre sanatsal, sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle akademik başarıları desteklenir.

Yükseköğretime ve mesleğe hazırlığın son aşaması olan lise öğrenimi öğrencinin çok boyutlu desteklenmesini gerektirir. En başta; Akademik çalışmaların motivasyon kaynağı olarak hedeflerin belirlenmesi, Yükseköğretime geçiş sınavlarının öğrenci üzerindeki baskısının yönetilmesi gerekir.  Profesyonel Koç, Kariyer Uzmanı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlarımızdan oluşan deneyimli ve güçlü kadromuz ile öğrencilerimize birçok konuda destek sağlanır. Akademik süreci bütünsel olarak yürütülür.

Lise programlarının temelini oluşturan üniversite sınavına hazırlık süreci yüksek performansla sürdürülür.

  • Tüm branşlarda üniversite sınavına hazırlıkta deneyimli dinamik kadro
  • Öğrendiklerini pekiştirmeye yönelik bireysel ve grup etütleri
  • Modüler setler halinde hazırlanmış kapsamlı kaynak yayınlar
  • Öğrenciye özel çalışma programı ve bire bir takip sistemi
  • Sınav stratejilerini geliştiren deneme sınavları
  • Kütüphaneler, ders çalışma salonları, etüt ve ek dersler
  • Özel rehberlik saatleri ve etkin seminerler
  • Meslek tanıtımı, seçimi ve tercih uygulamaları